Menü Bezárás

MI A MY JOURNEY MULTILINGO?

A My Journey Multilingo egy nyelvtanulási módszer, amit kimondottan magyar anyanyelvű nyelvtanulóknak alkottam meg, és amivel egyszerűen, logikusan és gyorsan tanulsz. Ez a módszer a  My Journey Nyelviskola saját módszere, amivel rendszerezett és biztos tudást kapsz, minden a fejedben lesz. A módszert csoportban és kizárólag tantermi körülmények között tanítjuk, mert így a leghatékonyabb.

MIÉRT LEHET CSAK CSOPORTBAN ÉS TANTERMI KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT TANULNI EZZEL A MÓDSZERREL?

Elsősorban az emberi energiákban és az emberi jelenlétben hiszek, amikor a hatékony oktatásra gondolok. A szereplők egy tanulási folyamatban általában egy tanár, a tanulók és egy tananyag (tankönyv és/vagy módszer stb.). Hiszem, hogy minden tanulás egy kölcsönös folyamat, így a tanár hatással van a tanulóra, és a tanuló is hatással van a tanárra. Mindketten tanulnak. A tanár az, aki már járt azon „az úton”, amin a tanuló még nem, ezért a tanár szándéka átadni saját tudását, a tanuló szándéka befogadni azt. Azonban, mind a tanár, mind a tanuló hozzáállását – a tanórákon megszerzett tudáshoz, és ennek a tudásnak a későbbi alkalmazásához is – meghatározza az, hogy a tanulási folyamat során MIT tapasztalnak. Ezért is meghatározó, hogy az úgynevezett „fekete dobozban” (jelentése itt: tanóra, ahová bemegy és kijön mind a tanár mind a tanuló) MI és főleg HOGYAN történik.

Mi vár rád, ha ezt a nyelvtanulási módszert használod?

1. mindent megértesz és megjegyzel már a tanórákon
  2. felszabadulsz a gátlásaidból
  3. önbizalmad lesz
  4. helyesen fogsz beszélni
  5. bárhol és bármikor képes leszel „összerakni” egy angol vagy egy román mondatot
  6. nem kell többé panelmondatokat magolj
  7. sok sikerélményed lesz, mert mindent megértesz abból, amit tanulsz

MIÉRT A MY JOURNEY MULTILINGO A MÓDSZER NEVE?

Hiszem, hogy a nyelvtanulás hasonló egy utazáshoz („journey” jelentése magyarul: „utazás”), ami több útszakaszból áll. Van egy kezdete (pl. amikor elkezd valaki egy idegen nyelven tanulni). A kezdet mindig tele van újdonsággal, így ez tűnik a legkönnyebb és a legizgalmasabb résznek. A „nehezebb”, de a személyiség fejlődése szempontjából a fontosabb rész, a kezdet után jön. Ha ezen az „útszakaszon” mind a tanár, mind a tanuló tudatos, akkor ez az út tele van élményekkel, bátorítással, sok-sok dicsérettel, és akkor az eredmény sem lehet más, mint a nyelvet folyékonyan beszélő nyelvtanuló, akinek NEM a félelem jut az eszébe, amikor meg kell szólalnia románul vagy angolul, hanem alig várja, hogy mielőbb „kapcsolódhasson” a nyelven keresztül más kultúrákkal és emberekkel. Ebből az elképzelésből, és 32 év aktív tanítási tapasztalatából született meg a MY JOURNEY MULTILINGO módszer. A „multilingo” többnyelvűt jelent, ami abból az elképzelésből született, hogy egyesítse a „My Journey to English”, a módszernek az angol nyelv tanítására írt változatát, a „My Journey to Romanian”, román nyelvre írt változatával. További nyelvek (pl. német, olasz) is készülődnek.

Tanítványaim és saját tanári tapasztalataim ihlették, ezért lett 100%-ban tanuló centrikus, logikus, gyakorlatias és gyors.

Szőcs Erika
nyelvész, nyelvtanár, a My Journey Nyelviskola alapítója, a My Journey Multilingo módszer alkotója